2. pochod III. oddílu – 68. LEX Stráž pod Ralskem

Ani jsme se nenadáli a už jsme vyráželi na druhý pochod – tentokrát i v doprovodu mladších dětí. Trasa nebyla však o nic méně zajímavá a za tu dobu jsme toho spoustu viděli stejně jako statečný kovář ve stejnojmenné pohádce. Hned z rána nás čekala cesta autobusem ze Stráže do městečka Zákupy. Cesta to byla klidná a pohodová, tak akorát, abychom se zase všichni pořádně rozchodili. Večer byl plný zpěvu a hraní na kytaru, ale také plnění minim.

Dopoledne druhého jsme strávili převážně v okolí Sloupu v Čechách, kde jsme si prohlédli skalní hrad Sloup. Naši dobrou náladu podporovala kombinace příjemného počasí, krásného výhledu z hradu a zmrzlinové pauzy. Jelikož jsme se cítili plni sil, cesta nás dovedla přes Českou lípu až do kempu Boreček za Mimoní.

Třetí den nás cesta dovedla přes bývalé vojenské letiště v Hradčanech a vybydlené ruské paneláky, až na kopec se zříceninou hradu Ralsko. Náročná cesta nahoru se nám vyplatila. Odměnou nám bylo zapadající slunce nad přilehlou krajinou a vrcholky nedalekých kopců. Těsně před usnutím děti pozorovaly hvězdami poseté nebe.

Za úspěšné zdolání nejvyššího kopce v okolí si všichni zasloužili speciální snídani: na ohni udělaná jablka v karamelu. Zbytek nejslunnějšího dne celého pochodu byl spíše pohodový, protože už bylo třeba dorazit jen zpět do Stráže. Tam se všichni okoupali a vymydlení se mohli těšit na další zeesková dobrodružství.