Zářijová výprava

Zářijová výprava

První týden v září jsme se vydali na první akci letošního školního roku. V pátek jsem se sešli v na nádraží v Králově poli, odkud nám jel přímý vlak do Kuřimi z vlaku se náš oddíl vydal směrem do obchodu, kde si každá skupinka nakoupila potraviny na první jídlo. Z obchodu nám trvalo necelou hodinu se dostat na naší „zářijovou“ základnu. Na základně jsme povečeřeli a připravili si spaní, následoval hřbet večera, který můžeme nazvat úvodem do hry, která se bude konat celou dobu výpravy, film Ratatouille. Děti se dozvěděly, že se budou učit různá jídla. Plní nedočkavosti zalehávaly do svých spacáčků.

Další den byl budíček tradičně v osm hodin ráno. Hned po budíčku následovala seznamovací rozcvička, po rozcvičce a hygieně proběhlo první vaření, vařily vajíčka. Vajíčka byla ohodnocena ve třech kategoriích Design, přednes jídla a v poslední nejdůležitější kategorie chuť. Po snídani se starší vydali do obchodu nakoupit maso na oběd a večeři, po návratu skupinky začaly vařit Boloňské špagety. Po obědě následoval polední klid, během kterého si děti vyzkoušely tmavou stránku vaření, a to umývaní nádobí a celkový úklid. Kolem tří hodin odpoledne nás čekal teambuildingový blok, kde se děti učily spolu komunikovat a spolupracovat. Večer se vařilo další jídlo, a to rýže s masem, kde každá skupinka mohla ukázat svojí kreativitu a do jídla si přidat koření podle sebe, i přes obavu porotců, byla jídla velice chutná a kladně ohodnocena. Poslední program sobotního dne byla menší zážitková hra pro starší, mladší děti zatím zpívaly a hrály na kytary.

V neděli bylo poslední hodnocené jídlo a to pribináček s ovocem, u tohoto jídla si především vyhráli s designem. Už bylo potřeba jen uklidit naše víkendové útočiště a vydat se na nádraží, kde nám jel vlak přímo do Brna. Věřím, že si to všichni užili a že vaše děti zúročí všechno co se za víkend naučily a pomůžou vám doma vařit. Každá ze tří skupinek vyhrála jednu kategorii a celkově bodově skončily stejně. Těšíme se na vás a na schůzky, které budou probíhat v naší nové klubovně ve stejný čas, od října