1. pochod III. oddílu – 68. LEX Stráž pod Ralskem

První den pochodu jsme zahájili brzkým vstáváním, abychom měli na ťapkání co nejvíce času. Autobusem jsme se dostali ze Stráže pod Ralskem až do České Kamenice, odkud jsme mohli konečně vyrazit. Abychom ale nepozapomněli na naše pohádková dobrodružství, celým prvním pochodem nás provázely osudy Hloupého Honzy. Jeho strastiplnou cestu jsme prožili společně s ním pomocí několika úkolů, které jsme museli splnit. Naše kroky nás prvního dne dovedly za vesničku Studený. V přilehlém lesíku jsme přenocovali, abychom nabrali dostatek sil nejen na cestu, ale i na Honzovy úkoly.

 

Druhý den už jsme byli krásně rozchození, takže jsme v pohodě došli až na Malou Pravčickou bránu a zříceninu hradu na pískovcové skále. K večeru jsme znaveni dorazili do kempu Mezní Louka, kde jsme si za odměnu dali všichni limonádu a k večeři špekáčky opečené u společného ohně.

 

Velká Pravčická brána se stala vrcholem nejen třetího dne, ale i celého našeho pochodu. Z ní nás čekala cesta do Hřenska – nejnižšího bodu celé České republiky. Nachází se hned u hranic s Německem. V Hřensku měli děti rozchod, ze kterého se všichni vrátili se zmrzlinami. Pak už následoval jen výběr vhodného místa na nocleh. Tím se stala borůvková „plantáž“, na které s děti natrhaly borůvky. Před spaním už jsme si jen s Marťou zopakovali zdravovědu.

 

Předposlední den jsme strávili hlavně v okolí Divoké soutěsky, kde jsme se projeli na loďkách. Tato část výletu se nám stala osudnou, protože se nám nešťastnou náhodou podařilo ztratit foťák a s ním i většinu fotek. I přesto jsme si udrželi dobrou náladu a úspěšně jsme dorazili zpět do místa našeho posledního přespání v České Kamenici.

 

Během dopoledne děti dodělaly poslední úkol od Hloupého Honzy. Těsně předtím, než jsme nastoupili do autobusu z České Kamenice, tak jsme se potkali s prvním oddílem. V Jablonné pod Ještědem, kde jsme přestupovali na autobus do Stráže pod Ralskem, nás dohnal i čtvrtý oddíl, takže jsme se v autobuse rozhodně nenudili. Protože jsme celý pochod krásně zvládli, dali jsme si oběd v restauraci nedaleko základny. Pak už nás čekalo jenom mytí a praní.