Vlajkovaná pro starší

Ve středu jsme se zúčastnili netradiční akce pro starší -> vlajkovky pro všechny brněnské Pionýry ve věku 11-15 let (+vedoucí). Akce začala v 18:00 u orloje, kde také v 8 hodin skončila.

 

Hráli jsme v historickém centru, tzn. území jsme znali už z brněnského bloudění. Rozdělili jsme se (bylo nás cca 40) do 4 týmů, z nichž každý si někde v centru vyznačil křídou místo – svou základnu. Dalším postupem bylo najít ostatní základny, vzít vlajku a v pořádku ji donést domů. To vše, aniž by nás přejela šalina.

 

Také jsme mohli protivníky zabíjet, stejně jako oni nás. Životem byly fáborky uvázané na levé ruce, podle barev týmů. Mrtvý člověk se usel jít oživit na Svoboďák k orloji, což mu sebralo drahocenný čas. Vyhrál červený tým, kterému se v průběhu hry podařilo ukořistit 8 vlajek (počítalo se vždy každé donesení vlajky, i když už některá byla třeba donesena podruhé).

 

Hru jsme si náležitě užili – proč strávit večer hrou na počítači, když jej můžu strávit s kamarády při reálné hře, tak trochu v duchu foglarovských rychlých šípů?