Zimní akce ZS

V sobotu 9. ledna proběhla velká celozeesková zimní akce neboli třídění odpadu. Cílem na této akci bylo jediné – roztřídit obří popelnici a naučit se něco nového o třídění odpadu. Utvořili jsme speciální skupinky, každou doprovázel zkušený popelář hodnotící naši práci.

Bylo třeba najít vhodnou popelnici, na cestě k ní nás doprovázel šéf všech popelářů Eda. Když jsme popelnici konečně našli a přesunuli na Náměstí Svobody, otevřeli jsme ji a objevili vzkaz, podle kterého najdeme potřebné informace v knihovně. Nejbližší knihovna byla Mahenova, a opravdu, v dětském oddělení čekala na každou skupinku brožura s popisem jak se správně třídí odpad a kde. Bylo to jednoduché, vytáhli jsme si odpadek z centrální popelnice a běželi ho vytřídit na příslušné místo, kde na nás čekaly nelehké úkoly.

Ale i ty jsme úspěšně splnili a nakonec celou popelnici roztřídili. Potom už na dně zbývalo jen šest velmi nechutných odpadků (plínek), které bylo třeba odvézt do spalovny. Po cestě jsme se měli kolemjdoucích ptát, zda třídí odpad, popřípadě jaký, a zaznamenat údaje do tabulky v naší brožurce. Ve spalovně na nás čekala milá paní, která nám popovídala o cestě odpadků z popelnice až do pece a následně nás dokonce po spalovně provedla. Třídící den jsme zakončili opět v Lužánkách, dostali jsme biobonbóny a diplomy za nejlepší recyklopopeláře od skvělého popeláře Edy, a potom už hurá domů – a samozřejmě třídit odpad!

Více fotek najdete na Facebooku Zeměpisné společnosti:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151219567158155.448291.153599218154&type=3