Zářijová výprava Safari

 

Letošní zářijová výprava byla velmi netradiční a to proto, že jsme celý víkend strávili ve Dvoře Králové v zoo Safari. 

Spali jsme v kempu hned vedle zoo s krásným výhledem na žirafy a zebry. Toho jsme si všimli až v sobotu ráno, protože jsme dojeli do kempu až za tmy, jelikož cesta vlakem trvala nekonečných 3.5 hodiny. Večer jsme si jen udělali stany a šli se pořádně vyspat na náročnou sobotu. V sobotu ráno nás vzbudil déšť, který naštěstí během dopoledne přestal. Do zoo jsme se rozdělili na menší skupinky po 3-5 dětech a vedoucím a celé sobotní dopoledne jsme strávili v zoo, kde jsme se podívali a fotili všechny zvířata co jsme potkali od pavilonu opic, ptáků, šelem až ke slonům, plazům a hrochům. Na oběd jsme se vrátili do kempu, kde jsme obědvali s výhledem na žirafy a dali si krátký poledňák. Odpoledne jsme se vyřádili na prolízačkách, děti dostaly rozchod na nakoupení sladkostí a drobností na památku. Po svačině se k nám připojil Kačer a vyrazili jsme na Afrika Truck což, byl takový větší jeep do kterého jsme se naskládali a vyrazili s průvodcem do safari. Celou cestu nám foukal vítr do vlasů a byla trochu zima, vždy když jsme se blížili k nějakému africkému zvířeti ať už zebra, hyena, buvol nebo ptactvo průvodce zabrzdil a povykládal nám zajímavosti a představil nám je jmény. Po cestě jsme potkali žirafího samce, který byl tak zvědavý, že si jej někteří z nás mohli pohladit nebo jej nakrmit. Po cestě plné zážitků jsme vyrazili do kempu, společně nachystali jídlo ke grilování a začali grilovat. Grilování se protáhlo, takže večer jsme si už jen zahráli s baterkama hru 6bere a šli spát.

V neděli ráno jsme vstali trochu dřív, všechno si zabalili, nasnídali se a po stejných skupinkách jako v sobotu si šli projít zbytek Safari. Zbývalo nám podívat se zblízka na lvi a malá lvíčata, na zebry a žirafy, hrochy, nosorožce, velbloudy a další krásná zvířata. Nakonec jsme se vrátili do kempu pro batohy a šli na autobus. Na nádrží jsme se naobědvali a těšili se na dlouhou cestu domů. 

O víkendu nás bylo opravdu hodně a všichni máme spoustu zážitků a pěkných vzpomínek. Věřím, že se v takovémto počtu budeme setkávat na dalších akcích.