Vánoční výprava

Na letošní Vánoční výpravu jsme vyrazili v pátek večer. Jeli jsme vlakem, autobusem a taky asi 5km pěšky, ale všichni jsme to bez problémů zvládli. Cíl cesty byl Čachnov na Vysočině, kam jsme po dlouhé cestě dorazili do bývalé školy, kde už bylo teplo a uvařený čaj.  Ještě před večerkou jsme si zahráli pár her, zabydleli se a už všichni zalezli do spacáků, protože na každého padla únava. Ráno jsme se ale vzbudili již svěží a odpočatí. Dopoledne jsme si vyrobili vánoční přáníčko, pokusili jsme se zazpívat i pár koled a hráli jsme pár her. Na oběd jsme si uvařili rizoto a všichni si pochutnali. Následoval polední klid, při kterém jsme umyli nádobí, napsali si deníky a připravili se na odpolední výlet.

 

Odpoledne jsme se po poledním klidu šli projít do okolí Čachnova. Asi po dvouhodinovém výletu a hraní nejrůznějších zábavných her jsme dorazili zpět, začali jsme připravovat večeři a samozřejmě jsme "vyráběli" i cukroví, a to nepečené, čokoládové kuličky. Večer jsme strávili klidově, kromě dělání cukroví jsme hráli i nějaké hříčky a u toho nám hrála hudba z rádia.

 

Díky posunutí budíčku jsme se v neděli ráno skvěle vyspali a pustili se do balení. Také jsme si splnili pár bodů z minim a někteří si dopisovali deníky. Před obědem jsme hráli vylepšené Člověče nezlob se a po výborném obídku uklidili základnu a vyrazili stejnou cestou, jakou jsme přišli, směrem do Brna. Tam jsme dorazili krásně odpočatí a se skvělou náladou 🙂

 

Anička & Eliška