reportáž ze srazu PTO

V pátek odpoledne jsme z hlaváku vyrazili, i přes nepřízeň počasí, do Výrovic do blízkého kempu Výr. Zde jsme kromě stanů a zubrů postavili i tee-pee.

V sobotu dopoledne díky dešti neproběhla slíbená bojovka, a tak tato část dne proběhla v režii jednotlivých oddílů. My jsme se vydali do Znojma, kde jsme se zašli podívat na rotundu sv. Kateřiny a navštívili znojemské podzemí ( http://znojmia.cz/ostatni/podzemi/index.php ), které místní používali nejen ke skladování potravin a vína, ale i k úkrytu před vojsky. V průběhu odpoledne, kdy již naštěstí déšť ustával, proběhly dílničky, např střelba ze vzduchovky, křesání ohně, hledání zločinců nebo hod podkovou. Večer jsme se naučili něco málo z country tanců pod vedením zkušeného lektora – pana Bartůňka.

Po chladné noci, díky jasné obloze, jsme se probudili do slunného nedělního rána, díky čemuž jsme mohli všechny mokré věci vysušit. Dopoledne jsme využili sluníčka a přilehlé přehrady ke koupání a jízdě na kajaku. Po obědě proběhl úklid tábořiště a následně jsme dostavníkem a vlakem odjeli zpět do štatlu.