Reportáž a fotky z Čachnova

V pátek jsme vyrazili, již za stmívání, do nám tolik známého Čachnova. Cestou jsme pašovali zboží, což se nám povedlo a večer jsme za to byli odměněni Šilinky, podle kvality zboží. Večer jsme si ještě stihli zazpívat několik koled a pochutnali jsme si na ananasu, burácích, datlích a fících.

Následující ráno nám sněhová vánice znemožnila vyrazit na výlet a místo toho jsme si vyráběli pytlíky (měšce) z kůže. Na výlet směrem na Karlštejn jsme se vydali až po obědě, kdy sněhu padalo méně a také vítr zeslábl. Cestou jsme potkali nějakého cizího pašeráka, a ten nám předal vzkaz na večerní pašování zboží v lesíku u školy. Cestou zpátky proběhly závody psích spřežení. Před příchodem do školy jsme postavili velkého sněhuláka a zahráli si honičku ve vyšlapaných cestičkách. Večer jsme si zahráli deskovky a v 9 hodin se vypravili k lesíku, kde na nás čekal náš člověk, jenž nám předal zboží k propašování až téměř ke škole. Nebylo to jednoduché, jelikož četníci dostali o naší akci raport a bedlivě střežili okolí. Před večerkou jsme si opět zazpívali koledy a proběhla soutěž dvojic, kdy jsme některé koledy zpívali v duu.

Dopoledne v neděli jsme uklidili školu a ještě si stihli zahrát stolní tenis. Cesta na vlak nám díky sněhu a možnosti jízdy na bobech uběhla poměrně rychle a už nám stačilo pouze sednout do vlaku a dojet do Brna.

Martin V.

PS: Fotek jsme nafotili přes 150, takže jejich promazání, roztřídění a otáčení chvíli trvalo. Děkuji za Vaši trpělivost a přeji mnoho zábavy při jejich prohlížení. Jirka