První pohod – 3. oddíl

 neděli 2. července jsme vyrazili na pětidenní pochod. V táboře jsme se naobědvali a vyšli do naší první cílové destinace na zříceninu hradu Lapikus. Díky našemu rychlému tempu jsme se po cestě zchladili na koupališti. Po příjemném odpočinku jsme došli na zříceninu, navečeřeli se a šli spát. 

Druhý den jsme si přivstali, nasnídali se a vyšli na 20 km pochod do Znojma. Před tím než jsme došli do kempu, tak jsme navštívili místní kaufland, kde jsme doplnili energii. Po dlouhé cestě jsme došli do kempu a dali si pozdní oběd a příjemnou sprchu. K večeru jsme hrali společenské hry a měli spoustu zábavy.

Třetí den jsme se rozhodli udělat odpočinkovým a pouze jsme šli obdivovat krásy Znojma. Vyslechli jsme si dokonce prohlídku od archeologa v místním kostelu. Prošli jsme si jistě i zbytek historického centra a šli zpátky do kempu. Ke konci dne jsme si pronajali volejbalové hřiště a zahráli si přehazku.

Další den jsme vstávali o něco dřív. Při snídaní nás překvapil déšť, ale naštěstí rychle skončil. Šli jsme přes NP Podyjí, kde jsme také obědvali. Odpoledne jsme došli do stanové osady, kde jsme se navečeřeli a stravili čas hraním společenských her. Úderem 11 hodiny jsme vyšli na noční pochod, Po cestě pouštěli písničky a užívali si večerní oblohu. Došli jsme až do Žerůtek. kde jsme do spali zbytek noci a po pozdním vstávání jsme došli posledních pár metrů do tábora 

Alex Liška