Minimová výprava

Cesta na minimovou výprava byla poněkud stísněná, celý oddíl byl namačkán na malé chodbičce ve vlaku. Po příjezdu do Bučovic a daleké cestě zhruba 1,5 km jsme dorazili do Domu děti a mládeže kde jsme se ubytovali a navačeřeli. Potom Barča měla prezentaci o historii ZS, kterou jsme si pak vyzkoušeli ve hře timeline, kde není jen historie Zeesky, ale i jiných dětských organizací. Martin nám ukázal kroj ZS a jaké odznáčky všechny můžeme získat.

V sobotu ráno jsme místo budíčku běhali po rozkvelté louce a snažili se zapamtovat co nejvíce kytiček, potom jsem se sbalili na výlet do okolí, bohužel nám plány pokazilo počasí hodně foukalo a pršelo. Při poradě vedoucích byly děti kousek odpodál, aby nevědeli na čem se domlouvají. Podívali jsme se na vykvetlé koniklece a zkusili takový experimet. Vedoucí šli pryč a děti zůstali na poli. Po chvíli zjistili, že by bylo dobré přijít. Na to si vedoucí nachystali takový chyták, řekli dětem, že jsou zpátky v Bučovicích a nechali je ať jdou zpátky sami a přitom je z povzdáli pozorovali. Tento program se dětem líbil a velmi se povedl, protože spolu moc pěkně fungovali, hlídali se navzájem a šli všichni společně. Po návratu jsme si dali oběd a čekala nás hra na téma hory a řeky, která se v týmech povedla. Lachtan nám ukázal jak se orientovat v mapě a pracovat s buzolou. Večer nám Anička představila pomocí hádanek celé kv, zaskákali jsme si na balónech, zahráli fotbálek, poslechli si pohádku a šli spát. 

Hned v neděli ráno se ti co ještě nemají splěné balení batohu na čas zabalili, potom po skupinkách uklidili a ještě nás čekala poznávačka květin, slíbená střelba z foukaček a plnění dalších minim jako jsou uzly, dětské organizace, buzola a další. Ještě před obědem jsme zvládli turnaj ve fotbálku, který vyhráli vedoucí, ale bylo to těsné! Pak už jen oběd a cesta zpátky do Brna. Minimová výprava se povedla, splnili jsme si spoustu minim, naučili nové věci a ani déšť nám nevadil.