Květnový pochod (článek + fotky, 3. oddíl)

Letošní květňák proběhl u Tavíkovic, na louce, kde již před několika lety byl květnový pochod taktéž. V pátek jsme měli tak akorát času vybudovat po příchodu na louku náš tábor – stany a zubříky – a opéct si večeři na ohni. U toho jsme ještě krátce poseděli, dokud jsme se neodebrali na svá nachystaná lůžka.

Druhý den nás přivítalo sluníčko a my jsme si dopoledne zahráli 2 sporty – hráli jsme ufby a vakonošíkovou. Po obědě, na který jsme měli bramborový guláš, bylo naším cílem nachystat si táborák navečer. Nasbírali a nalámali jsme tedy dřevo, upravili ohniště, postavili stavbu ohně, která byla tentokrát ve tvaru valašské chaloupky a připravili fakule na zapálení. Po večeři (špagetách s kuřecím masem) už nastal samotný táborák – jeho průběhem nás provedli Pablo s Kim, kteří nám zařídili setkání s několika celebritami světové kultury, a se kterými jsme tak mohli strávit večer. Samozřejmě nechyběly po zapálení, tentokrát měli tu čest členové Rady ZS naše předsedkyně Eliška, Adam (předseda 2. oddílu), Bruno (předseda 1. oddílu) a Lele (kronikářka), důležité formality – předání šátků a členských odznaků.

Neděle byla ve znamení především úklidu tábořiště a balení. V mezičase jsme si také ještě stihli splnit několik bodů do minim a po obědě a odnosu inventáře přes potok do připraveného vozu jsme se s loukou rozloučili a odjeli autobusem zpět do Brna.

Více fotek, od dalších fotografů, najdete zanedlouho na Facebooku či zeeskovém webu.