JARNÍ POCHOD (Podivín, Mikulov) + Fotky

Ve čtvrtek jsme krátce po 15:30 nasedli do vlaku, který nás zavezl do Podivína. Zde jsme shodili batohy ve zdejší základní škole na Masarykově náměstí a poté jsme se zašli podívat na zdejší kostel a židovský hřbitov. Večer jsme si ještě zakopali na hřišti s míčem a zahráli pár her.

Druhý den nás žlutá a zelená značka dovedly na Janův hrad (Jan Lichtnštejnský si ho v 19. století nechal postavit jako svoji zříceninu). Dále jsme zavítali až k lednickému zámku a kolem zbytku akvaduktu došli k minaretu. Díky dobrému počasí jsme mohli shlédnout v podstatě celé okolí lednického zámku a přilehlých rybníků. Cestou zpátky jsme se podívali k obelisku ve stejnojmenné oboře (obora byla zřízena kvůli obnově zničené krajiny). Po návratu jsme si chvilku odpočinuli a nachystali si večeři (ražniči). Chvíli poté přišel 1. oddíl a tak jsme se vydali ven na hřiště zahrát pár míčových her. Později ještě dorazili Martin s Drakem a tak se náš počet dostal k číslu 7.

V sobotu jsme vlakem vyrazili do Břeclavi a po naučné stezce skrz zdejší Přírodní park Niva Dyje se dostali opět k Janovu hradu. Cestou od hradu jsme nasbírali pruty na mrskačky, které jsme si večer upletli ve škole. Pak jsme ještě namalovali vajíčka a zahráli pár karetních her. Taky přijel Vítek (takže nás celkově na pochodě bylo 8).

O velikonoční neděli jsme se probudili do teplého a slunečného dne. Uklidili jsme školu a vyrazili na nádraží. Vlakem a autobusem jsme dojeli do Dolních Věstonic. Navštívili jsme zdejší muzeum. Pak jsme se přes Děvičky dostali do Horních Věstonic, odkud nás autobus zavezl do Mikulova. Na náměstí jsme se sešli s ostatními oddíly a začala hra o oživení golema a zastavení vraha K.G., což se nakonec povedlo všem skupinkám.

Poslední den proběhlo kromě nezbytného mrskání hodnocení vajíček a mrskaček, u vajíček letos netradičně formou divadla – Sněhurka a 7 trpaslíků. Po úklidu školy jsme se za deště vydali na náměstí, kde jsme se usadili na zastřešeném pódiu. Drak se ještě vydal na Svatý kopeček a my ostatní si dali na oběd vajíčkovou pomazánku. Před odchodem k nádraží na vlak domů jsme se ještě stavili v cukrárně.