Článek z mikulášské výpravy

Sešli jsme se v 16 hodin na nádraží, odkud jsme vyrazili vlakem do Boskovic. Cesta byla fajn, protože jsme si zpívali a povídali. Prošli jsme Boskovicema a u PS Boskovice jsme potkali čerta s andělem, kteří nám dali uhlí a brambory, protože jsme ještě nenašli ztraceného Mikuláše. V ubytovně jsme se zabydleli a navečeřeli se. Večer jsme měli fondované ovoce s piškotem. Potom jsme hráli hry na upíry, na medvěda a zpívali. Před spaním nám Martin vyprávěl horory.
V sobotu ráno jsme se vzbudili, nasnídali se a celé dopoledne byli vevnitř. Vyráběli jsme si voskové svíčky a u toho poslouchali koledy. Než jsme uvařili oběd hráli jsme město,jméno,zvíře, věc na skupiny děti proti vedoucím. Po poledním klidu jsme hráli bang po dvojicích. Až se vyčasilo, šli jsme na procházku na hrad. Po cestě jsme ozdobili ovocem stromeček pro zvířátka. Prohlédli si hrad v mlze a šli do Boskovic na náměstí vyfotit se u stromečku. V budově na nás čekali čert s andělem a nadílkou od Mikuláše. Večer jsme si zahráli hru Abeceda a fackovanou. Večer nám Martin povídal pohádku o Sněhurce.
Poslední den ráno jsme se vzbudili, nasnídali a začali uklízet. Potom v mezičase jsme si zahráli Abecedu, naobědvali se a vyrazili směr nádraží. Tam si někteří z nás zahráli Bang a ostatní šlapku. Potom jsme už jeli spokojeně vlakem domů do Brna.