Brněnské bloudění

Před sobotním závodem – brněnským blouděním – jsme ještě v pátek měli oddílovou část. Nejdřív jsme v klubovně zpracovali další úkol do e-on soutěže, tentokrát na téma solární energie. To jsme měli za chvilku hotové a odešli jsme do parku, kde jsme se naučili a zahráli si Sowulo (obdobu baseballu). Kolem 6. hodiny, jelikož se už začalo ochlazovat, jsme odešli na Palubu. Tam jsme si nejdřív nachystali místo na spaní, abychom si to nemuseli chystat těsně před spaním. Po večeři jsme si zahráli deskové hry – Citadelu a Keltis. Také jsme si dopředu připravili sobotní oběd. To už čas postoupil, a tak jsme si ještě chvilku zazpívali a zahráli na kytaru.

 

V sobotu jsme vstávali brzo ráno, abychom se stihli nasnídat, sbalit a na osmou hodinu dorazili do školy na Antonínské. Tam začínal závod. A protože nás nebylo moc (někteří onemocněli), tak jsme měli soutěžní hlídky namixované i s jinými oddíly (což byla škoda, příště – na Setonově závodu – už snad budeme mít komplet své vlastní týmy). Úkolem bylo projít labyrintem brněnských ulic podle určitého klíče, odpovídáním na různé otázky, které se týkaly Brna, jeho historie a pověstí (nejmladší měli svůj závod pouze v Denisových sadech). I přes nepřízeň počasí se všechny hlídky snažily, ale do cíle se podařilo dojít jen 2 – nejmladším a rádcům.

 

Hned po skončení závodu jsme odjeli na bowling (ten jsme každý v loňském roce dostali od Ježíška). Byli jsme ve Sport Balkánu u Jugoslávské, a zcela jistě to pro každého z nás byl dobrý konec dne. Nakonec jsme se vrátili na Palubu, sbalili si věci a vydali se zpět domů.