Akce pro starší a Sněm ZS (9. – 10. 11. 2012)

Jako každý rok, i letos proběhla Akce pro starší, která přímo navazovala na Sněm ZS. Tento rok jsme si jako hlavní program pátečního večera vybrali průzkum Stránské skály – prošli jsme všemožnými štolami a také jsme si řekli něco o její historii. Nakonec jsme vyšli až na vrchol a tam jsme si na útulném plácku zahráli pár her, zatímco jsme se kochali krásným výhledem na noční osvětlené Brno. A abychom nehladověli, rovnou ze Stránské skály jsme se vydali do příjemné nekuřácké restaurace DoublePub, kde jsme si pochutnali na „hambáčích“ s hranolky.
Pak jsme se odebrali na Údolní, kde jsme spali. Po vydatné večeři jsme se uložili do spacáků a koukali na film, který nás po tom náročném dni pěkně uspal.

Ráno jsme se nasnídali a vyrazili jsme nakupovat jídlo na sněm. A že ho nebylo málo! Při této příležitosti jsme si v nákupním centru zahráli hru o nejlepšího nákupčího, kterou vyhrála Anča se 17 nakoupenými položkami.
Zatímco jídlo odjelo autem, my jsme se pěšky přesunuli do Lužánek, kde jsme vše přichystali na Sněm – oslavení výročí založení Zeměpisné společnosti. Převlékli jsme se do krojů a mohlo se začít! Po zahajovacím nástupu jsme si nejprve prohlédli výstavu fotek z předchozího roku a program pokračoval volbami. Volili jsme Radu ZS na příští rok. Mladší pak hráli hry a starší hlasovali o plánu činnosti na nadcházející rok. Kromě toho proběhla diskuze, co by děti zlepšily a co jim v ZeeSce chybí. Nakonec jsme si všichni dali čerstvé tousty, byly 4 druhy (Školáček, Best of Road, Dělňas a Drsňák), takže si určitě každý přišel na své. Doufáme, že se obě akce co nejvíce líbily a že si je nenecháte ujít ani příští rok 🙂

Šimon