1. pochod 64. Pulkov – 3. oddíl Kulturní historie

Kořeny našeho putování sahají až do malebného rádoby přímořského městečka – Vranova nad Dyjí, kam jsme dojeli z vesničky rozkoš, která se rozkládá nedaleko našeho tábořiště. Daleko menší rozkoš jsme však zažili, když jsme zjistili, že kompletně celý kemp je obsazen českými turisty, kteří to nestihli do Chorvatska. Nakonec jsme se utábořili v lese, takže jsme sice přišli o prima pláž, ale mohli jsme si večer nerušeně zazpívat u ohně.
 
Další den jsme se postupně posunuli až k vesnici Čížov. Tento posun si naštěstí nevyžádal žádný život. S potem to bylo ale horší, jelikož slunce nás rozhodně nešetřilo. 
 
U rybníku nedaleko Čížova, kde jsme se utábořili, jsme zůstali ještě další noc, jelikož jsme si udělali výlet na rakouský hrad Hardegg, který se tyčí hned za státní hranicí.
 
Ve středu jsme se vydali vstříc náročné cestě – náš cíl byla vzdálená vesnička Mašovice. Cestu nám krapet prodloužila zřícenina hradu Nový hrádek. To nám ale rozhodně nevadilo, protože komentovaná prohlídka, přestože byla téměř hodinová, vyrazila dech celému oddílu, včetně kulturních barbarů. Plní nově nabytých historických poznatků jsme nakonec dorazili až k lomu v Mašovicích, kde jsme se na závěr dne vykoupali.
 
Poslední den pochodu, čtvrtek, byl ve znamení města Znojma, kam jsme dorazili akorát na oběd. Ten jsme si zpříjemnili návštěvou historického areálu pivovaru a Rotundy sv. Kateřiny. Překvapil nás sokolnický výcviky, který se na tomto místě právě odehrával. Pak už zbývala jen cesta do tábořiště, kterou jsme ale v pohodě stihli a odpoledne jsme se unavení, ale spokojení, už jen mydlili ve sprše a prali jsme si své ponožky, které si na pochodě rozhodně neodpočinuli.