Zimní akce – Fotky

V sobotu proběhla tradiční Zimní akce. Dopoledne jsme s oddílem vyrazili bruslit za Lužánky. Led byl krásně upravený a přálo nám i počasí. Jediným drobným nedostatkem bylo velké množství lidí, kteří se spolu s námi rozhodli využít sobotní dopoledne k návštěvě kluziště.

Po hodině a půl jsme už byli dostatečně vyblbnutí a tak jsme zamířili na Lesnou na vyhlášení 2. kola Malé energetické akademie. Jedné z našich skupin se podařilo obsadit 3. místo, zatímco druhá naše skupina získala 1. místo. Jako ceny jsme si tentokrát odnesli praktické hrníčky, brašničky na kolo a reflexní pásku. Kromě toho jsme do oddílu získali další deskovou hru – Citadela. Tu si určitě na některé schůzce zahrajeme a samozřejmě ji vezmeme na Zimní expedici.

Po vyhlášení jsme se naobědvali a po krátkém poledňáku jsme se zúčastnili velké bojovky. Přišel Gandalf, který nás rozdělil do 4 znepřátelených rodů. Každý rod mezi své členy rozdělil 3 povolání – dělník, bojovník a lučišník. Každý hráč měl právě jedno povolání a podle toho se odvíjela jeho role v celé hře. Zatímco dělníci získávali pro své rody potřebné zlato, lučišníci získali papírové koule a snažili se zneškodnit nepřátele (nejen znepřátelené rody, ale i skřety). Bojovníci pak získali papírové meče a jejich úkol byl podobný jako úkol lučišníků. Asi po dvou hodinách bylo dobojováno. Po vyhlášení a předání kořisti (cen) jsme se odebrali na autobus a hurá domů.

Jirka