Zářijová výprava

Letos jsme se na zářijovou výpravu vydali do nedalekých Šlapanic. Dvacet minut uběhlo jako voda. Byli jsme ubytovaní ve skautské klubovně se skvělým zázemím a množstvím stolních her. Tato akce byla speciální tím, že jsme jedli netradiční asijská jídla, která jsme si sami připravovali. Je pravdou, že ne všechna vypadalo jako na plakátech asijských bister, ale zato jsme poznali mnoho nám nových ingrediencí a kuchařských postupů. 

 

V pátek jsme se pom příjezdu vybalili a zabydleli, načež následovala večeře. Po večeři jsme si společně sedli okolo ohně a zpívali. 

V sobotu jsme si trošku posunuli budíček. K snídani byly buchty s vajíčkovým krémem. Po snídani jsme plánovali jít na výlet na Mohylu míru, jenže jelikož nikde v okolí nebylo příhodného místa k uvaření oběda, rozhodli jsme se, že si oběd uvaříme na základně a vezmeme s sebou. K obědu byly závitky. Příprava, kterou si část proložila hraním fotbalu, se notně protáhla, takže jsme se akorát stihli naobědvat na základně a po hodinovém poledním klidu jsme se vydali na výlet. Cesta nebyla úplně krátka, přesto ji všichni včetně nejmenších zvládli skvěle. 

Po návratu následovala večeře, po které jsme se rozdělili na menší skupinky a hráli jsme stolní hry. Stěží by se daly vyzkoušet všechny, jelikož skautská základna byla opravdu skvěle zásobená. Po dohrání jme se jako předchozí večer přesunuli k ohni a společně zpívali.

 

V neděli jsme po uvaření snídaně zahráli pár her a následoval jablečný baseball, na který se většina vybavila pláštěnkami. Skautská základna měla totiž spoustu jabloní, takže jsme posbírali jablka, která už nebyla jedlá a šli na nedaleké pole. Bylo to skvělé odreagování před cestou domů.