Vánoční výprava

V pátek jsme se vydali na tradiční každoroční akci, kterou máme všichni rádi – Vánoční výpravu. Cestovali jsme vlakem a autobusem, až jsme dorazili do vesničky Senorady, odkud jsme ještě chvíli putovali pěšky na chatu, takže to bylo pořádné dobrodružství. Byl už večer a my jsme si sepsali svá přání, která jsme pak vyslali na lampionu štěstí do nebíčka, což se všem moc líbilo a naladilo nás to na pohodovou atmosféru Vánoc.

Další den jsme se vydali na průzkumnou kosmonautskou výpravu do okolí, šplhali jsme po skaliskách planety Alderaan a kochali se nádherným výhledem. Ještě před obědem jsme si u chaty pěkně zasoutěžili a pak už nás čekal jen program vevnitř. Odpoledne jsme vyráběli vlajky, abychom dokázali, že jsme první dobyvatelé planety. Následovalo vykrajování lineckého cukroví a vylévání čokoládových nepečených hvězdiček. Po večeři jsme pak zakončili den zpíváním koled za doprovodu ukulele.

V neděli už jsme vstávali s vědomím, že se akce blíží ke konci, to ovšem neohrozilo naši dobrou náladu. Hned jak to bylo možné, vyběhli jsme ven a udála se největší vesmírná koulovaná, protože toho bychom si ve městě bez sněhu přece neužili. Program byl zakončen slavnostním zapíchnutím našich vlajek a otevřeli jsme si dětský šampus J. Pak už stačilo jen uklidit chatu, stihnout autobus a dojet spokojeně domů.