Sraz PTO 25. – 27. 6. 2012

Letos jsme se zúčastnili již 22. Srazu PTO, kde se setkaly všechny oddíly PTO a kde jsme se po celý víkend bavili a hráli hry, které si pro nás připravily ostatní oddíly. Tento rok bylo téma Piráti a námořníci. Akce proběhla v kempu Wilsonka u Dalešické přehrady.

V pátek odpoledne jsme z Brna vyjeli směr Náměšť nad Oslavou, kde na nás už čekal objednaný autobus, který nás odvezl do Hartvíkovic. Do kempu jsme proto museli dojít už pouze 2 km. Po večeři mezi jednotlivými oddíly chodili 2 piráti, kteří nás naverbovali do dvou pirátských skupin. Černí vs. žlutí. Každý si mohl vybrat, za kterou skupinu bude bojovat při nadcházející bitvě, která proběhla v sobotu dopoledne. Úkolem bylo nashromáždit co nejvíce zlata, které bylo ukryto na lodích. Proto jsme nejdříve museli nasbírat suroviny, abychom si mohli koupit loď a vyplout pro zlato.

Odpoledne si potom každý oddíl připravil nějakou dílničku. Děti si mohly vyzkoušet kteroukoliv z nich ( co si chtěly vyzkoušet, co je bavilo). Zeeska si připravila lezení v lanoví (nízké lanové překážky). Dále byla možnost jízdy na pálavě či raftu, pití rumu, koulení sudu s rumem atd. Večer nebyl táborák, jak bývalo zvykem, ale zcela odlišný program, který ale byl neméně zajímavý. Oddíly totiž mezi sebou soutěžily v různých disciplínách a také se hodnotili nejlepší pirátské nebo námořnické převleky.

V neděli byl nástup, kde se mimo jiné vyhodnotily hry z předešlého dne, vyhlásily se výsledky Zelené ligy (prvních 7 míst) a poté jsme se sbalili, uvařili oběd a odešli zpátky do Hartvíkovic. Tam na nás zase čekal autobus, který nás zavezl do Náměště nad Oslavou a hurá do Brna.
Po celý víkend bylo krásné počasí, a doufám že se to všem náležitě líbilo.

Peťa