Setonův závod

V sobotu 21. dubna jsme se vydali na cestu kolem světa v rámci 22. ročníku Setonova závodu, což je akce PTO, na které si všechny oddíly každý rok měří své síly a znalosti. Sešli jsme se v 9:15 na Staré osadě a autobusem jsme dojeli až do Mariánského údolí, odkud jsme startovali.

I když bylo pěkné počasí, přišly z našeho oddílu bohužel jenom 2 děti a tudíž jsme nemohli složit závodní hlídku, na kterou jsou potřeba 3 členové. Nicméně jsme uprosili organizátory a tak se mohli Ráďa s Tomem vypravit na cestu alespoň nesoutěžně s Vítkem a Peťou. Dosáhli velmi pěkného výsledku, který by je zařadil do první desítky hlídek v jejich kategorii, kdyby nás bylo více. Jednu hlídku jsme přece jenom vyslali, a to rádce ve složení Anet, Šimon a Matouš, která se umístila na krásném druhém místě.

Ve tři hodiny, kdy už část hlídek byla v cíli, proběhlo vyhlášení 4. kola malé energetické akademie, kde jsme každý dostali baterku a elektrický zubní kartáček a do oddílu jsme získali další deskovou hru, Citadelu.