Rozjezdovka 3. oddílu

V pátek jsme se vydali autobusem do Štěpánova nad Svratkou. Cesta byla dlouhá, po hodině popojíždění jsme konečně opustili hranice města a jali se popojíždět směr Kuřim. Na zadních sedadlech jsme hráli s řidiči pantomimické komunikační hry, většina hrála s námi do té doby, než se naše cesty rozešly. Ze Štěpánova jsme šli po červené značce krásnou lesní pěšinou na zříceninu hradu Zubštejn. Cesta byla náročná, ale všichni jsme ve výzvě uspěli a hrad jsme dobyli. Odměnou nám byl nocleh na hradě s Fredem. S ohledem na pozdní hodinu jsme prohlídku hradu nechali na ráno, snědli jsme večeři a šli spát.

Druhý den jsme si jako rozcvičku prošli hrad, nasnídali jsme se a vydali jsme se směrem k Víru. Po cestě jsme navštívili ještě zříceninu hradu Pyšolec, který ční vysoko nad řekou Svratkou a hráli hry jako slovní kopadá či makačka na bednu. Ve Víru jsme viděli vodní mlýnek plný pohybujících se figurek, které zobrazují různá povolání. Následně jsme vyrazili k naší večerní destinaci, tábořišti brněnské Severky. Po cestě jsme ještě uvařili výtečné Chilli con Carne, které všem moc chutnalo. Když jsme dorazili na místo, postavili jsme si stany a nasbírali dřevo, což jsme si trochu zpříjemnili soutěživou hrou. Pak už jsme si jen užili příjemný večer u ohně se špekáčky a s kytarou.

V neděli ráno jsme se vydali na Bystřické nádraží, kde ta náročná část našeho výletu skončila a nezbylo nic jiného než vyrazit vlakem domů. Ani ve vlaku jsme nelenili a celou cestu do Tišnova prozpívali. Za víkend jsme urazili krásných a náročných 20 km – každý si zaslouží pochvalu za překonání, jemuž řada z nás o víkendu čelila. 🙂