Rozjezdová výprava – Blansko

Na letošní rozjezdovou výpravu jsme vyrazili do Blanska. Po vystoupení z vlaku jsme tedy vyrazili k skautskému srubu u koupaliště Palava. Po vybalení a posilnění večeří jsme „zjistili“ že jediné jídlo, které ještě máme jsou buchty na snídani. Společně jsme tedy začali vymýšlet jídelníček a poté jsme společně vyrazili do obchodního centra na nákup ingrediencí. Večer nás čekalo promítání filmu o Asterixovi.

V sobotu jsme se probudili do teplého, ale zamračeného dne. Po snídani jsme si sbalili batůžky s vyrazili na autobusové nádraží. Cestou jsme si ještě koupili rohlíky, salám a sýr na oběd. Autobus nás pak dovezl do Skalního mlýna, odkud jsme se přesunuli k Punkevní jeskyni, kde nás čekala hodinová prohlídka s plavbou na lodičkách. Následně jsme vyjeli lanovkou na horní můstek, kde jsme se naobědvali. Poté jsme už pěšky vyrazili zpátky na základnu. Po návratu se někteří vykoupali, čekalo nás několik her a večer posezení u ohně, opékání klobásek a zpívání za doprovodu kytary. Na dobrou noc jsme si pak pustili film lovecká sezóna.

V neděli nás příjemně překvapilo tropické počasí. Po snídani jsme se sbalili a vyrazili na hřiště zdolávat opičí dráhu. Tu opakovaně nejrychleji zdolal Mirďa a vyhrál tak Gargamela. Před obědem se někteří ještě vykoupali pak už nás čekaly výborné boloňské vrtule. Po obědě následoval poledňák, úklid základny a pak jsme ještě chvíli řídili na hřišti. Po předání základy jsme vyrazili na vlak a hurá do Brna.