Reportáž ze Sázavy

Letošní závěrečné výpravy byly poněkud netradiční. Vypravili jsme se totiž společně s ostatními oddíli splout část Sázavy na plastových kánoích.

V pátek jsme se vlakem přesunuli do kempu Horka II, kde jsme si postavili stany, navečeřeli se a večer zahráli pár her. Skropil nás také drobný deštík, ale to byl naštěstí jediný déšť, který nás o víkendu potkal. V sobotu ráno jsme se rychle sbalili, nasnídali a následovalo rozdělení do lodí a instruktáž, jak se máme na vodě chovat. Poté jsme si vyzkoušeli manévrování s lodí na klidné vodě a když jsme už byli jistější, vydali jsme se dál. Až do oběda nás čekala poměrně klidná plavba. Po obědě nás čekal první jez, který všák sjížděli jen kormidelníci a háčci ho obešli po souši. Další jez nás čekal až po delší době. Tento jsme sjížděli v kompletním obsazení a jak fotky ukazují, docela to šplouchalo. Krátce poté nás čekal poslední jez, který byl těsně před kempem. Ten jsme sjížděli také v kompletním obsazení, ale narozdíl od předchozího byl klidnější. V kempu jsme postavili stany, převlíkli se do suchého a připravili teplou večeři. Večer nás čekala bojovka o čaj, bavlnu a další suroviny, které jsme z Indie pašovali. V neděli jsme pluli jen dopoledne a čekali nás celkem tři jezy. První splouvali jen kormidelníci, druhý jsme sjížděli v kompletním obsazení a třetí jez, který byl těsně před koncem naší plavby sjížděli opět jen kormidelníci a věřte nebo ne, pěti kormidelníkům se podařilo vykoupat. Naštěstí jsme kousek za jezem plavbu končily. Tam jsme se převlíkli a přesunuli na vlak. Oběd jsme si pak dali až na přestupní stanici, kde jsme hodinu čekali.

Na závěr bych rád dodal, že ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, akci jsme si i tak užili a určitě máme na co vzpomínat a snad si podobnou akci zase někdy zopakujem s lepším počasím.