Reportáž z Jarního pochodu

Letos jsme strávili jarní pochod v nádherné oblasti Nového Města na Moravě – ve Svratce a v Pohledci. V pátek odpoledne jsme se vlakem a autobusem dopravili do druhého jmenovaného města – Svratky, kam jsme dorazili krátce po 7. hodině. Na závěr dne jsme si ještě stihli zahrát pár drobných hříček, např. na sardele, a zazpívat několik písniček.

V sobotu jsme vyrazili na malý výlet. Nejdříve jsme si pod vedením Šimona prohlédli Svratku – mj. jsme nalezli Pionýrskou ulici, ale poté byl nalezen správný směr a my vyšli na Devět Skal. Cestou jsme si upekli ražniči, zkusili si práci s buzolou a zahráli indiány, potopu a bombu. Ještě před Devíti Skalami jsme potkali Kačera na kole, který se už odtud vracel. Ze skal jsme rychle seběhli do Křižánek, kde jsme upletli mrskačky a stavili se v restauraci na kofole. Zpátky do Svratky jsme vyrazili přímou cestou po silnici. Ve škole jsme dopletli mrskačky (kdo je nestihl v Křižánkách), obarvili vajíčka a po večeři si dali meloun. Na konci dne jsme ještě zahráli venku hru na pašování sardelí (kvůli pátečnímu lovu jich byl nedostatek).

V neděli jsme se zabalili a uklidili školu, abychom mohli odjet autobusem do Kadova. Před školou jsme si ještě zahráli lakros a o půl jedné jsme odjeli (muzejním) autobusem. Z Kadova jsme už vyrazili do Pohledce, kde jsme se po ubytování osprchovali. Večer proběhla větší hra, při které bylo úkolem oživit mrtvého doktora a dostat za odměnu část pokladu jeho bratra – krále.

V pondělí proběhlo klasické mrskání a soutěž Vejcomrsk (každý oddíl měl připravenou nějakou scénku). Před odchodem na vlak proběhl nezbytný úklid školy a ještě nás (resp. dívčí část) stihli navštívit vesničtí mládenci, kteří děvčata vymrskali a očistili jalovcovýma větvičkama. Následně jsme navštívili náměstí Nového Města a poté už přes Tišnov vyrazili vlakem do našeho města.