Podzimní pochod

Letos jsme se na Podzimní pochod vydali do okolí Uherského hradiště. Vyrazili jsme ve čtvrtek večer autobusem do Buchlovic. Za necelou hodinku jsme byli na místě a pěšky jsme se tmou přesunuli do dva kilometry vzdálených Boršic, kde jsme se ubytovali na místní faře. Ubytování bylo na naše poměry téměř luxusní, každý z nás měl pro sebe alespoň tři postele. Po večeři jsme si zahráli pár klidových her a šli jsme spát.

 

V pátek jsme si po snídani zahráli „Frontu na záchod“. Celí rozehřátí jsme pak ulehli ke karetním hrám, zatímco pár z nás se chopilo přípravy oběda. Po snězení poslední špagety jsme se vypravili do 8 kilometrů vzdáleného Velehradu. Jelikož byli mezi námi i nejmladší členové, vyčlenili jsme si na přesun téměř celé odpoledne, takže jsme nemuseli nikam spěchat. Ve Velehradu jsme se zabydleli a přivítali druhý oddíl, se kterým jsme na jednu noc sdíleli ubytování. Naším úkolem na Sněm bylo natočit krátkou scénku. Tomu jsme také zasvětili večer.

 

V sobotu jsme šli nalehko do nedalekého skanzenu Modrá, kde jsme se mohli pokochat pohledem na kopie staveb z dob Velké Moravy. Vše jsme důkladně prolezli, podívali jsme se i na rozhlednu a rozšířili jsme náš film o pár nových záběrů. Poté jsme se přesunuli zpět do školy, kde jsme se naobědvali a šli směrem na Staré Město, které bylo vzdálené 5 kilometrů. Cesta uběhla rychle a než jsme se nadáli, byli jsme ve Starém Městě. Nejdříve jsme se vydali doplnit zásoby do blízkého obchodu, o kterém jsme záhy zjistili, že zase tak blízký není. To nám však plány nezpřetrhalo a vidina něčeho na zub nás hnala kupředu. Nakonec jsme to hravě zvládli a v pět hodin jsme se ubytovali v místní základní škole. Po večeři byla velká bojovka. Cílem bylo získat vakcínu proti epidemii, která se rozšířila téměř po celém světě. Protilátky se povalovaly po městě, jenže jsme museli být opatrní, protože nakažení byli rovněž v ulicích. Nakonec jsme však společně dosáhli vytvoření vakcíny, skupinky byly oceněny a den byl jako obvykle zakončen večerkou.

 

V neděli jsme se po snídani vydali na nedaleký památník Velké Moravy, naproti němuž jsme mohli vidět futuristický kostel, který kontrastuje s původní Velkomoravskou architekturou, již jsme mohli spatřit v protějším muzeu. Po prohlídce jsme se odebrali zpět do školy, kterou jsme v rychlosti uklidili, naobědvali jsme se, zahráli jsme si pár her a vydali jsme se na nádraží, odkud nám v 13:56 odjížděl vlak směr Brno. Jelikož jsme byli vybaveni místenkami, každý si sednul a nestalo se, že by někdo stál. V Brně jsme Podzimní pochod jako už tradičně zakončili nástupem a vydali jsme se domů vstřebávat zážitky.