Minimová výprava a vlečka 2017 Článek + fotky

Pátek

   Sešli jsme se v pátek odpoledne na Staré osadě, ze které nám jel autobus do Křtin, kde jsme přestoupili a jeli do Bukovinky. Tam jsme se ubytovali v hezkém kulturním domě. Dali jsme si večeři z domu, udělali průzkum ubytování a splnili si nějaká minima. 

Sobota

   V sobotu po snídani jsme se vydali na vlečku, naše trasa úklidu byla z Bukovinky do Křtin, což bylo zhruba 6km. Nafasovali jsme pytle na odpadky a mohli jsme byrazit. Hráli jsme spousty her aby nám cesta rychleji ubíhala a zároveň jsme celou trasu pečlivě uklidili, naplnili jsme víe než čtyři pytle plus jsme našli spoustu zajímavých věcí, například staré koberce, šlapátko od kola, podsedák, zábradlí,… V cíli jsme si za odměnu dali zmrzlinu, dali odpadky na sběrné místo a vyzvedli jsme Lachtana, který se k nám přidal později. Naznali jsme, že nám ještě zbyly nějaké síly, tak jsem se rozhodli, že zpět půjdeme také pěšky. Cesta ubíhala rychleji, protože jsme s sebou již nic netahali. Nakonec jsme měli v nohách něco přes 12km, z čehož jsme měli radost, protože to bylo více, než jsme očekávali. Když jsme dorazili zpět do Bukovinky, dali jsme si večeři a uspořádali si karneval. Ten se velicec povedl, všichni měli krásné kostýmy a moc jsme si to užili. Proběhla módní přéhlídka, opičí dráha, předávání cen za nejlepší masku, židličkovaná,… 

Neděle

   Poslední den jsme měli sladkou snídani na které si všichni pochutnali, tak se zase ukázalo, co má úspěch u malých strávníků. Dopoledne jsme se balili, uklízeli a připravovali oběd. Všichni se zapojili, takže oběd jsme zvládli společnými silami a o to víc nám chutnal. Po obědě jsme předali kulturní dům a vyrazili autobusem zpět za rodiči.