Ledová Praha – pokyny

Podrobné pokyny a informace pro účastníky výletu do „Ledové Prahy“

31. 1. – 3. 2. 2019

 

Sraz: 16.40 před nádražím Brno-Židenice

Návrat: tamtéž, příjezd vlaku 17.42

Celková cena: 800 Kč, na sraz donést doplatek 600 Kč + kartičku pojišťovny (a jiné potřebné doklady) do obálky se jménem dítěte

Na cestu: pohodlnou a teplou obuv, oddílové tričko, oblečení podle počasí (termoprádlo, rukavice, šála, čepice), bunda a teplé kalhoty, malý baťůžek na pití, svačinu, peníze, pláštěnku apod.

Jídlo: buchty na dvě jídla, 3x oplatky, 3x ovoce na svačinu, večeři na čtvrtek z domu, snídani na pátek z domu + jídlo do společného, které si rozdělíme na schůzce

Do krosny: doplnit podle potřeby teplé oblečení, 2-3 trička, spodní prádlo a ponožky podle potřeby, hygiena (ručník, mýdlo, kartáček na zuby, pasta, hřeben), látkový vak na špinavé prádlo, karimatku, spacák, polštářek, přezůvky a oblečení do školy, pyžamo, psací potřeby a deník, hrníček, kapesníky, léky, nožík, toaletní papír, termoska

 

Doporučujeme s sebou i kapesné na suvenýry, pohledy, občerstvení. Vhod může přijít i drobná hra/hračka. Není potřeba s sebou brát zbytečnou elektroniku. Budeme chodit po Praze (viz informace), tudíž nejsou potřeba sněhule a podobné věci. Nabalte se rozumně.

 

Informace: Ve vlaku všichni obdrží kartičku, na které budou mít adresu školy a potřebné kontakty. Po příjezdu do Prahy na Hlavní nádraží nás čeká přesun do školy, ve které zůstaneme po celou dobu našeho pobytu. Krosny se budou nechávat tam, na chození po Praze si budeme brát malé batohy.
Snídaně a večeře si budeme připravovat sami, na obědy budeme chodit do Havelské koruny.

 

V pátek si projdeme Židovskou čtvrť a Univerzitní botanickou zahradu. Po obědě nás čeká Slavín a Muzeum Policie ČR. Po večeři máme nachystané malé překvapení.

 

Sobotní den začneme v Národním Technickém muzeu, kde si vyzkoušíme, jaké je to pracovat s filmy,
a projdeme si výstavy. Po tomto vydatném dopoledni nás čeká oběd a následné objevování záhad pražského metra. Večer zakončíme Koncertem Děti dětem v Kongresovém centru.

 

Poslední den, neděli, věnujeme balení a úklidu školy. Jakmile budeme hotovi, vyrazíme na výzvědnou výpravu za africkými, asijskými a jihoamerickými kulturami do Náprstkova muzea. Po obědě si skočíme pro zabalené věci a vyrazíme na Hlavní nádraží, odkud nám pojede vlak v 15:20.

 


V případě onemocnění dejte, prosím, vědět nejpozději večer před odjezdem. Již zaplacená záloha 200 Kč je nevratná.

 

Dotazy směřujte na Vítka (737 559 442, vitek@zeeska.cz) nebo na Kačku (734 553 950, katerina.mrazkova2002@gmail.com).