Ledová Jihlava

Ve čtvrtek jsme měli sraz u Grandu a jeli žlutým autobusem do Jihlavy. Došli jsme do skautské klubovny, kde jsme byli ubytováni společně s 2. oddílem. Po večeři jsme si zahráli karetní hru Sabotér. A šli spinkat.

V pátek ráno jsme se nasnídali, zabalili se na výlet a vyrazili do města podívat se na vyhlídkovou věž kostela sv. Jakuba Většího. Potom jsme šli do zoo. Kde jsme viděli červené pandy, tygra, opice, ještěrky, hady, plameňáky, surikaty, hrochy, zajíce, žirafy, pštrosi, tuleně a spoustu dalších zvířat. V zoo jsme se naobědvali s výhledem na opice a šli zpátky do města na prohlídku podzemí. Tam byla trochu zima, vyzkoušeli jsme si jaké to je jít úplně potmě. Po návratu zpět do klubovny jsme si dali chvíli na odpočinek a hráli hry na housenky, fackovanou. Po večeři jsme nachystali místo na promítání a dívali jsme se na film Alenka v říši divů, u kterého někteří usnuli.

Sobota to byl den, na který se všichni těšili, protože jsme byli v aquaparku. Dopoledne jsme šli navštívit jihlavské muzeum. Prošli jsme si historickou část i přírodovědnou, v které byli zvířátka a stromy, byli jsme na výstavě modelů, kde jsme zkusili ovládat vrtulník a autíčko na autodráze, na závěr jsme byli v hornické části, kde byla i skluzavka. Po teplém obědě jsme si zabalili plavky a pořádně se oblékli. Ve sněhu děti vyrobili obranu proti vedoucím a začala sněhová bitva, kterou jsme natočili do celoroční hry. Skončilo to remízou. Po příchodu do aquaparku jsme se potkali všichni v bazénu, sebrali jsme odvahu a šli i do venkovního bazénu, kde byla velká zima. Sklouzali jsme se na tobogánu a byli jsme v divoké řece i ve vířivce. Po dlouhém sušení vlásku jsme se nasvačili a šli zpátky do tepla. Tam jsme se navečeřeli, zahráli hry na spolupráci a kreativitu a šli spát.

V neděli jsme si museli trochu přivstat, abychom všechno stihli. Po zabalení jsme se nasnídali, uklidili a s batohama šli na náměstí. U velké hromady sněhu, která byla i iglú, jsme si hráli a klouzali na pytlech. Potom jsme šli na prohlídku do strašidelného bludiště a šatlavy kde jsme si mohli zkusit nasadit, některé mučící nástroje. Na autobusovém nádraží jsme se naobědvali a jeli domů za rodiči.