Jarní pochod

Každý rok na Velikonoce se vydáváme na Jarní pochod a ani tento rok tomu nebylo jinak. Tentokrát jsme se vydali přes Třebíč až do Telče. Po celou dobu pochodu nás provázeli dva maskoti Krteček a Kryštof – plyšák záchranářů. Ještě bych chtěla poznamenat, že náš oddíl byl na této akci nejpočetnější z celé ZS.

 

V pátek ráno jsme se sešli na nádraží a vyrazili vlakem do Vladislavi, odkud jsme se vydali pěšky do Třebíče. Ve Vladislavi jsme všichni dostali velikonoční perníčky od paní, u které jsme dobírali vodu. Čekala nás cesta dlouhá zhruba 8 killometrů. Po cestě jsme si opekli špekáčky. V Třebíči jsme se ubytovali v bývalé MŠ. Večer jsme si zkusili naše vědomosti v pohádkové kvízu a v oboru zdravovědy.

 

V sobotu ráno po snídani jsme vyrazili na výlet, kde naším cílem bylo najít pruty na mrskačky. Bylo krásné slunečné počasí, takže jsme mohli hrát spoustu her, ale prutů jsme moc bohužel nenašli. Na oběd jsme si uvařili brgul (bramborový guláš) pod vedením Toma. Během přípravy si ostatní zahráli několik her s lanem. Pak jsme opět vyrazili na už krátkou cestu do cíle, a jelikož jsme měli čas, šli jsme se podívat na baziliku sv. Prokopa, která je zapsána na seznamu UNESCO. Po návratu jsme začali, než byla večeře, barvit vajíčka a plést mrskačky. S tím jsme pokračovali i po večeři, a i když jsme pracovali až do večerky, tak musím všechny pochválit za krásná vajíčka. 

 

V neděli ráno jsme se zabalili a vyrazili směr autobusové nádraží, odkud jsme jeli do Telče. V Telči jsme si chtěli dát baťohy do školy, ale bohužel to nevyšlo, tak jsme si před školou zahráli šlapku a dali oběd. Potom jsme šli na zámek, kde jsme zavítali na prohlídku zámku. Po prohlídce jsme si prohlédli místní historické náměstí a šli opět ke škole. Zde jsme si zahráli s létacím talířem. Po ubytování ve škole jsme měli chvilku volno, pak večeře a večerní hra Rady ZS, kde bylo cílem osvobodit své nejstarší slepice z vezení. Všichni si hru užili a spokojeně ulehli do spacáků.

 

Velikonoční pondělí – co se asi mohlo dít? Samozřejmě se hned po budíčku mrskalo, kluci se museli hodně snažit, protože se vyhlašoval nejlepší mrskač, kterého vyhrál Franta ze 4. oddílu. Po snídani se hodnotili mrskačky a zátiší z vajíček, které bylo ten to rok na téma Simpsonovi. Náš oddíl se v zátiší umístil na 3. místě. Zato v mrskačkách jsme měli úspěch, kde se mezi nejlepšími třemi mladšími umístili Dan a Damián, gratuluji. Pak už následoval úklid a odjezd do Brna, kde náš pochod zakončil nástup.

Více fotek na facebooku Zeesky:

https://www.facebook.com/martin.hlavon/media_set?set=a.10202010968860204.1073741839.1365398523&type=1