Fotky ze Sněmu ZS

V neděli 15. listopadu se konal Sněm ZS, na kterém jsme oslavili již 56. narozeniny Zeměpisné společnosti.
Program byl letos na téma narozeniny pana Zeesky a jeho 56 leté firmě. Proto jsme společně s ním zahájili výstavu a slavili tyto narozeniny. Na začátku jsme volili členy do rady firmy, tedy kronikáře, praporečníka a předsedu ZS. Dále jsme schvalovali předsedy všech pěti oddílů. Předsedou ZS se stal Jan Švábenský „Johny“ z 4. oddílu. Svůj post kronikáře obhájila Peťa Vašková (z našeho oddílu) a bývalého předsedu 3. oddílu Vojtu Spoustu nahradila Peťa Koláčková.

Následovalo bohaté občerstvení v podobě rautu a nechyběl ani bar, kde barman Martin nabízel šampajnské, becherovku i vodku a další oblíbené nápoje :). Po řádném občerstvení jsme se dostali k časopisu Pohorka, kde je plán činnosti na další rok a hodnocení roku jednolivých oddílů za rok minulý. Pak přišel čas na dárky pro pana Zeesku. Když na něj z jednoho vyskočila „hosteska“ tak se lekl a kleplo ho.

Kdo bude tedy vést zeesku, ptali se všichni. Rozhodnout měl tedy kvíz, který ovšem nikdo nevyhrál. Naštěstí se nakonec našla závěť, kde se píše, že novým vedoucím ZS bude Martin Hlavoň. A tak se i stalo. Po předchozí domluvě tedy Kačer předal Zeměpisnou společnost pod vedení Martina Hlavoně, bývalého vedoucího 3. odddílu.

Rád bych ještě doplnil, že Peťa V. si splnila minima vlastivědce a získává tím odznak, orlici na šátek a knížku. V příštím školním roce tak může rozšířit řady vedoucích. Dalším vyznamenaným byl Michal G. za dobrou práci v oddíle a velmi dobrou docházku a získává také knížku.
Oběma gratulujeme!