Fotky z Podzimního pochodu, 24. – 28. 10. 2014

Na podzimní pochod jsme letos vyrazili do Zlína. V pátek jsme vyrazili z Brna vlastním autobusem a dojeli až ke skautské základně v klidném okraji Zlína. Večer jsme se ubytovali a po večeři následovalo zpívání za dobrovodu hned několika kytar. V sobotu následoval celodenní výlet do ZOO Lešná. V samotné ZOO pro nás měla připravený program Peťa, kdy jsme zachraňovali ohrožené druhy zvířat.

V neděli nás čekal oddílový den a náš oddíl vyrazil nejprve do Malenovic, kde jsme navštívili tamější zámek a vlastivědné muzeum o využití dřeva. Poté jsme se vrátili do centra Zlína, dali si oběd a navštívili muzeum bot. Rozlehlou expozicí o společnosti Baťa nás prováděla milá paní průvodkyně, která nám vyprávěla o výrobě bot, firmě Baťa a historii obuvnictví. Navečer jsme se přesunuli zpět na základnu a následovala celovečerní společná hra – chytání zvířat ohrožených druhů, která se nám rozutekla po zahradě.

V pondělí dopoledne nás čekala hra na téma pevnost Boyard, kde jsme sbírali indicie a získávali předměty na výrobu draků. Ty jsme následně stavěli a odpoledne pouštěli. Večer byl tematicky zaměřený na výročí 28. října a tak jsme se dozvěděli, proč tento významný den slavíme. Následně jsme si pustili dva díly prvorepublikového seriálu Bylo nás pět a šli spát.

Poslední den jsme se ráno sbalili, uklidili skautskou klubovnu a vyrazili do centra Zlína. Konkrétně jsme navštívili tzv. jednadvacítku. To je nejvyšší budova Zlína, na jejímž vrcholu je vyhlídka, kterou jsme navštívili. Následně jsme nastoupili do autobusu a odjeli domů.


Akce se náramně vydařila, počasí vyšlo a my všichni si ji moc užili. Kdo nejel, udělal chybu!