Fotky z Jarního pochodu

Letos jsme opět, jako každý rok, vyrazili na Jarní pochod. Sraz byl v pátek brzo ráno, protože už od čtvrtku byly prázdniny. Cestou jsme přestupovali v Havlíčkově brodě. Cesta se však vyplatila a nakonec jsme dorazili na vlakovou stanici Rantířov, jež byla nedaleko od Cejlí, vesnici, ve které jsme byli ubytovaní. Bydleli jsme v pěkné nové škole. První den jsme se hlavně vybalovali a hráli hodně her.

Druhý den jsme se vydali na menší výlet po okolí pouze s malými batůžky. Při tomto pochodu jsme také pátrali po prutech, jenže pro ty jsme pak po skončení pochodu museli stejně vyrazit zvlášť. I přes nepřízeň počasí jsme však pruty sehnali u nedalekého rybníka, takže jsme nakonec měli mrskačky všichni. Večer byl ve znamení pletení mrskaček a barvení vajíček. Vajíčka se sice nevydařila napoprvé, ale nakonec vypadala všechna pěkně.

Třetí den jsme se nasnídali, sbalili, uklidili a předali školu a vyrazili směr nádraží. Odtud jsme jeli vlakem do Pelhřimova, kde jsme se opět ve škole potkali s ostatními oddíly. Škola to byla vskutku velká, takže jsme se s ní po zbytek dne seznamovali. Večer byla velká hra, jejíž cílem bylo navrátit Pelhřimovu vejce, které neznámí pachatelé odcizili. Jedné skupince se to nakonec povedlo, takže naše výprava nezůstala Pelhřimovu nic dlužna. Nakonec jsme ještě před odjezdem do Brna navštívili pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, kde byla k vidění spousta zajímavých věcí. Po příjezdu do Brna byl u Pošty závěrečný nástup a oficiálně ukončen Jarní pochod.

Šimon