Akce ZET

V pátek jsme zahájili dvoudenní výlet na náměstí Míru. Následně jsme se posunuli do přilehlého parku, kde jsme si zahráli několik pohybových her, např. kanystr či ufobal. A protože začal foukat silnější vítr (což s ufem moc nejde dokromady), odebrali jsme se do Žabin, do klubovny Vlků. Chvíli jsme ještě strávili venku na prolízkách. Po západu slunce jsme si vevnitř zahráli deskovky – Mafii a Risk. Na večeři jsme měli zapečené toasty. Po deskovkách jsme se složili do spacáků a podívali se na film Na vlásku.

Ráno v sobotu jsme se sbalili na výlet a po snídani (měli jsme medové lupínky s mlíkem) a úklidu jsme se vydali do ZOO. Zároveň jsme dostali jeden úkol, zjistit co nejvíce narozených zvířat v ZOO od začátku r. 2012. To se nejlépe podařilo Michalovi a Jirkovi. V jednu hodinu jsme došli do zdejší správní budovy, kde následovalo vyhlášení 3. kola malé energetické akademie. Opět jsme dostali deskovku (Keltis) a každý z nás dostal podložku pod myš. Po vyhlášení jsme se naobědvali – měli jsme hot-dogy.
Po obědě jsme se odebrali do buněk (klubovny Vlků), kde jsme si odložili deskovku a podložky a vydali jsme se do technického muzea. Ve stálé expozici jsme stihli ukázky parních strojů (v činnosti) a také jsme se podívali na Příběh brněnské přehrady. Poté jsme vystoupali o několi pater výše do technické herny, kde jsme měli příležitost si vyzkoušet i ty nejjednodušší fyzikální jevy. Nakonec jsme se přesunuli zpět do buněk, kde jsme si vše sbalili a vydali se do Lužánek.


P.S. nejbližší akcí je za 14 dní sobotní výlet, kde se, doufám, setkáme v co největším počtu.