59. LEX Milevo – pochod starších

Na zeeskových stránkách naleznete text a fotky z prvních dvou dnů tábora, postupně tam budou pibývat články ze společných dnů v táboře. Nyní tam neleznete texty do 9. dne a fotky od 10. do 13. dne. Na oddílových stránkách budou zápisy z pochodů. O jakékoliv aktualitě se bude psát na začátku článku.

1. den:
Budíček a snídaně byli ještě společný, ale hned potom jsme se zbalili a odešli. Jako všude tak i na naší cestě pršelo. Na půli cesty mezi táborem a Kladrubama jsme si dali oběd (vařili jsme ho asi hodinu a půl). Potom jsme zase vyrazili dál a došli jsme až do Stříbra jen s malými přestávkami. Prošli jsme Stříbrem, dostali jsme polívku a čaj a šli jsme dál. Po chvíli hledání jsme našli super místo na spaní. Tam jsme postavili stany a začali vařit hady. Vařili jsme dlouho, ale nakonec jsme dovařili a začali zpívat. Poslední akcí tohoto dne byl spánek.

2. den:
Spali jsme až do deseti a hned po našem probuzení Fíďa prohlásil, že snídaně bude až se zbalíme. Protože nám to trvalo dlouho, začali jsme snídat až v jedenáct. Po odchodu jsme šli do Stříbra až na náměstí, kde jsme plnili úkoly do hry. Pak jsme šli na autobus, kterým jsme jeli do Kladrub. Od tam jsme šli na zavřenej zámek a pak na místo spánku, kde jsme si dali svačinu, sálát a nakonec ještě pečenej chleba. S úplně plnýma břichama jsme ještě vyhlásili hru „Fero, kde jsi byl“ (dostali jsme 4 kartičky a na nich byly napsaný různý věci, co jsme měli ukrást), zpívali jsme a šli spát.

3. den:
Vstávali jsme zase kolem desáté a Fíďa zase prohlásil, že snídaně bude až se zbalíme. Po snídani jsme si vyčistili zoubky a šli jsme do tábora. Kousek (poslední kus) byl hodně vysokou trávou a taky mokrou trávou, tak jsme byli úplně mokří. Po příchodu do tábora jsme uvařili a snědli oběd a zahráli vodní kanystr a vodní bitvu. Pak jsme ještě udělali trochu dřeva a šli na véču. K večeři byly Šimonovy legendární tousty v mlíku. Po večeři jsme šli do tee-pee, kde jsme zpívali písničky ze zpěvníku a opíkali si jablka. Pak jsme si ještě povídali a šli spát.

4. den:
Ráno ohledně vstávání bylo takové hodně individuální, ale snídani (ve dvanáct) jsme už měli všichni. Po ní jsme hráli kroket, ale když jsme konečně skoro všichni projeli první brankou, začalo pršet. Nejdřív trošku kapalo, ale pak začalo lít jako z konve, i kroupy padaly. Asi po čtvrt hodině přestalo, ale táborem se táhly obrovský kaluže tak jsme šli hrát deskovky. Protože už byly dvě, začali jsme vařit oběd. Po obědě byl poledňák a svačina. Svačinou však zkončil první pochod.
Velbloud